Європейський успіх харківських борців

Category: Новини

Три медалі завоювали борці харківської Школи вищої спортивної майстерності на чемпіонаті Європи, який з 8 по 13 березня 2016 року проходив у Латвії.

Майже тиждень у столиці Латвії, місті Рига, представники вільної та греко-римської боротьби змагалися за медалі чемпіонату Європи. Спортсменам нашої ШВСМ підкорилися срібло та дві бронзи у вільній боротьбі.

В змаганнях серед жінок віце-чемпіонкою у вазі до 63кг стала Юлія Ткач. В першому для себе поєдинку Юлія перемогла суперницю з Литви, потім здолала спортсменку з Росії, але в фіналі поступилася триразовій чемпіонки Європи з Латвії Анастасії Григор’євої.

Бронзові медалі були на рахунку чоловіків. У ваговій категорії до 86кг Ібрагим Алдатов переміг суперників з Греції та Туреччини, але в півфіналі поступився майбутньому чемпіону — росіянину Шамілю Кудімагометовому. В поєдинку за бронзу харків’янин впевнено переміг Шаміра Атяна з Вірменії.

В ваговій категорії до 125кг бронзовим призером чемпіонату став Ален Засєєв. На шляху до медалі харків’янин здолав борця з Німеччини, потім була перемога над неодноразовим призером чемпіонатів світу Джамаладіном Магомедовим з Азербайджану. Але у півфіналі Ален поступився дворазовому бронзовому призеру чемпіонатів світу Гено Петріашвілі з Грузії, який у підсумку став чемпіоном Європи. У боротьбі за бронзу харків’янин переміг неодноразового призера Європи угорця Даніеля Лігеті.

Ще один наш борець вільного стилю Гія Чихладзе, який виступав у ваговій категорії до 74кг, дістатися до медалей, на жаль, не зміг. Перемігши суперника з Білорусії, в наступному поєдинку він поступився Джабраїлу Гасанову з Азербайджану, який став срібним призером чемпіонату. В боротьба за бронзу Гія Чихладзе програв у першій сутичці грузину Якобу Макарашвілі.

У греко-римській боротьбі єдиний представник Харківської області в складі збірної України Димитрій Тимченко посів п’яте місце. В 1/8 фіналу вагової категорії до 98кг він програв майбутньому срібному призеру чемпіонату Артуру Алексаняну з Вірменії, а в боротьбі за третє місце здолав спортсмена з Австрії, але в бронзовому фіналі поступився супернику з Туреччини Сенку Ілдему.

Загалом на цьому чемпіонаті Європи українські борці вільного стилю завоювали 4 срібні та 7 бронзових медалей, а греко-римського — 1 золоту, 1 срібну та 1 бронзову.