Микола Буценко: «Зараз налаштований повністю на Олімпіаду, буквально живу нею»

Category: Новини

В середині березня у Лондоні проходив Європейський олімпійський ліцензійний турнір з боксу, який, через поширення пандемії коронавірусу у Великобританії та світі, був раптово зупинений. Єдину поки що ліцензію на Олімпіаду-2020 з боксу для України зміг здобути харківський боксер, Заслужений майстер спорту України та призер чемпіонатів Європи і світу, спортсмен харківської ШВСМ Микола Буценко.

Про те, як відреагувала збірна України на вимушену відміну ліцензійного турніру, домашні тренування в умовах карантину, подальші плани та багато іншого Микола розповів в інтерв’ю сайту Управління у справах молоді та спорту Харківської облдержадміністрації.

Чи важко було виконати головне завдання на даному турнірі?

— Турнір був дуже серйозним. Всі приїхали з однією метою — завоювати олімпійську ліцензію. Суперники були добре підготовлені, та кожен бій був, як фінальний. Але ми виконували завдання, яке поставили тренери, і це приводило нас до перемог.

— Буквально в розпал турніру він був скасований. Як відреагувала збірна на дане рішення?

Важко! Адже всі готувалися до нього, виходили на пік форми до змагань. Загалом, виконали величезну роботу. Змагання зупинилися, і знову виходити на пік форми буде важко. Тим більше, поки не знаємо, коли продовжитися даний ліцензійний турнір.

— Коли дізналися, що змагання відміняються?

— Про те, що турнір скасовується, я дізнався в той же день, коли проводив свій другий поєдинок. Було проведено збір, на якому прийняли рішення завершити даний змагальний день, та призупинити проведення турніру. Виходить, що лише в двох вагових категоріях в моїй до 57кг та ще в вазі до 52кг пройшли поєдинки, перемога в яких гарантувала олімпійську ліцензію. Мені пощастило, що я встиг її завоювати.

— Ситуація в Лондоні через поширення пандемії коронавирусу в цей час дійсно була напружена?

— Я скажу так, взагалі ніхто не помічав, що щось відбувається. Ніякої паніки не було. У готелі, де мешкала збірна України все було спокійно. Крім нас там ще три команди жили. Ті спортсмени, які захворіли після турніру, у нас в готелі не проживали.

— А в ринзі не стикалися з цими суперниками?

— Один з наших українських спортсменів боксував з суперником, який потім захворів. Але вже пройшло багато часу і всі наші спортсмени зі збірної почувають себе відмінно, ні у кого немає симптомів захворювання. Слава Богу, нас це оминуло.

— Тиждень тому Міжнародний Олімпійський комітет прийняв рішення перенести Олімпіаду-2020 на рік. З точки зору підготовки це добре чи погано?

— Будемо шукати краще в цьому рішенні. У нас буде ще один рік на підготовку. Ті, у кого вже є ліцензія, будуть цілеспрямовано готуватися до Олімпійських ігор.

— Як зараз проводите тренування в умовах карантину?

— Фактично ніяк. Сидимо вдома. Через карантин всі зали зачинені. Вдома, звісно, ​​не можливо виконати ту роботу, яку проводимо в спортзалі. Я живу в квартирі, і дуже важко займатися. У кого приватний будинок, я думаю, їм простіше, можна у дворі ще щось придумати. Проте, намагаюся підтримувати якусь мінімальну свою форму. Віджимаюся, присідаю, качаю прес, розтягуюся. Скажемо так, розім’явся, запустив свій організм і вже добре.

— Зараз модно стало серед спортсменів виставляти в соцмережах відео своїх домашніх тренувань в умовах карантину. Крім того багато видів спорту проводять онлайн тренування. У вас в боксі це є?

— Не знаю, може десь і є, але ніхто з наших хлопців зі збірної поки не займався цим. Я лише записав відео деяких моментів домашньої тренування для одного з інтерв’ю.

— В умовах карантину, напевно, з’явилося більше часу для себе. Як проводите його? Чим себе займаєте?

— Спілкуванням з сім’єю. Зараз знаходжусь в колі рідних, та постійно спілкуємося. Раніше цього як раз не вистачало, тому що були постійні тренування, збори та змагання. Практично не бачилися, і було мало спілкування. Зараз цілими днями сидимо вдома, розмовляємо, разом дивимося фільми.

— Як вважаєте, скільки знадобитися часу, щоб знову набрати колишню форму після досить тривалої вимушеної перерви?

— Я думаю, що місяць-півтора нам дадуть точно, щоб увійти в форму. Звичайно, не відомо, чи зможемо ми до відновлення турніру вийти на той пік форми, який був до цього, чи ні. Тоді для цього була виконана величезна робота протягом великого проміжку часу. При цьому, можливо, комусь цей відпочинок і на користь піде, адже будуть нові сили.

— Ви родом з Одеси і за Харківську область почали виступати не так давно. З чим пов’язаний був перехід, та чи відразу прийняли таке рішення?

— У Харкові в мене багато близьких друзів, і я постійно приїжджав сюди у вільний час. Коли надійшла пропозиція виступати за Харківську область, мені надали комфортні умови, від яких я не зміг відмовитися, в тому числі виділили квартиру. Є стимул рухатися вперед. Я боксував за Одесу багато часу, і ніколи і близько такого не давали і не пропонували.

— Ви сам зі спортивної сім’ї, ваш батько — тренер. Питання про вибір виду спорту не стояв? Чи все ж таки крім боксу вдалося позайматися й іншими видами?

— Крім боксу я ще багато чим займався. Але бокс все ж більше припав до душі. А потім затягнуло, і не встиг озирнутися, а вже все життя віддав цьому спорту.

— Пам’ятаєте свій перший бій на ринзі?

— Ні, перший не пам’ятаю. Давно це було, адже я вже двадцять років боксую.

— У Вашій ваговій категорії виступав і дворазовий олімпійський чемпіон, чемпіон світу серед професіоналів за версіями WBA, WBO і WBC Василь Ломаченко. Чи перетиналися з ним на рингу?

— Ні, тільки на тренуваннях. Василь не тільки для мене, а й для всієї збірної є прикладом. Він і Саша Усик — легенди українського боксу, з якими пощастило зустрічатися в тренувальному процесі.

— Яка для Вас на даний момент найцінніша перемога або досягнення в спорті?

— Зараз це друге місце на Європейських іграх 2019 року.

— Крім того на Вашому рахунку вже не одне «срібло» чемпіонатів Європи та «бронза» чемпіонату світу. Напевно є бажання поліпшити результати? Що для цього потрібно?

— Тільки йти до своєї мети. Робити більше роботи та слухати тренерів.

— Які основні цілі ставите перед собою?

— На даний момент — це тільки Олімпіада. Налаштований повністю на неї. Буквально живу нею. Пройде вона, буду вже далі дивитися, складати нові плани. А поки — тільки Олімпіада.

— Чи обговорювалося питання, як і де буде проходити підготовка до Олімпійських ігор?

— Ні поки не зрозуміло. Часто спілкуємося по телефону з тренерами, але ніхто нічого не знає. Поки конкретних планів немає. Усі поки сидимо на карантині.

— Щоб побажали людям в даній ситуації, пов’язаній з вимушеними заходами ізоляції?

— Зараз необхідно перебувати вдома, щоб виконати завдання, яке від нас вимагається — не дати вірусу можливості поширення. Бажаю, щоб скоріше коронавірус пішов, та ми всі змогли повернутися до звичного способу життя — вийшли на роботу, почали займатися спортом, гуляти з дітьми, зустрічатися з друзями. Загалом жити колишнім життям. Але для цього зараз потрібно всім згуртуватися і виконувати всі карантинні вимоги.